Když se malé děti poprvé octnou v plaveckém bazénu v rámci výuky plavání, zpravidla jde o to, naučit je správnému plaveckému stylu, aby byly schopné si v budoucnu vybudovat solidní základ pro tento sport, který lze uplatnit i ve volné přírodě. Dětem se to může později hodit na vodáckých výpravách, při pobytu u moře, anebo třeba u rybníka Hejtman v Jižních Čechách, či na Lipenské přehradě.
Chcete-li si vybudovat na vlastní zahradě také bazén, zpravidla uvažujete o menších rozměrech, nikoli o plaveckém trenažéru padesát krát jednadvacet metrů, jako v Praze ve Vršovicích na Slavii. Počítáte s tím, že váš bazének bude malý, roztomilý, bude mít zajímavý tvar a perfektně zapadne do okolního terénu.
V bazénu se nemusí jen plavat, je to báječná příležitost k uvolnění a relaxaci.
Stres – nedovolte stresu, aby s vámi cloumal, nepoddávejte se mu a snažte se odstranit všechny jeho příčiny. Budete však potřebovat pomocníky a těmi se mohou stát různé pomůcky, jako např. trampolína, inteligentní plastelína, masážní vložky do bot či pantofle a také samozřejmě bazén. Pobyt ve vodě dělá divy, usnadňuje regeneraci organismu po fyzické námaze i psychickém vypětí.
Hrajte si v bazénu s dětmi – děti rády dovádí a bazén je k tomu vhodná příležitost. Můžete si tu s nimi házet s míčem, potápět se, dělat kotouly pod hladinou, ale také si sem můžete vzít nafukovací lehátko a hrát tu karetní kry.
Skákejte do vody – výhodou zapuštěných bazénů do země na míru je možnost využít je i pro skákání do vody. Nemusíte dbát na perfektní styl, prostě si užívejte stříkání vody na všechny strany a tu energii, která tento proces provází.
Milujte se v bazénu – i k tomu je bazén vhodný, navíc voda báječně nadnáší a nemusíte tu podávat tak náročné gymnastické výkony, jako v posteli nebo kdekoli jinde na souši. A třeba vás tu napadnou nové milostné polohy.