Když se ucpe odpad
Neodtékající voda v kuchyňském dřezu, ve sprchovém koutu, ve vaně, v umyvadle, na toaletě, to vše jsou takové drobné domácí patálie, které se snažíme odstranit pokud možno svépomocí. Ne vždy se to ale podaří a ne vždy si vystačíme s docela obyčejným „krtkem“ či jak se ty výrobku s louhem sodným označují a jmenují. Protahování odpadů louhem je osvědčeným prostředkem pro pravidelné a mnohdy i preventivní čištění, ale zabírá hlavně tam, kde je nečistota jen v tenké vrstvě, a snadno rozpustitelná. Většinou v podobě bakteriálního povlaku. Ovšem někdy se odpady zneprůchodní většími kousky nečistot, jako jsou odkrájené zbytky zeleniny, kosti, kousky papíru nebo plastových odpadů atp. Tehdy je pak na místě kontaktovat havarijní služby.
Když praskne topení
Prasknout radiátor vám může kdykoli, třeba i v létě, tehdy je to alespoň výhodné v tom, že vypustíte vodu ze systému a s opravou nemusíte tak spěchat, ale co když se závada vyskytne v zimě, a zrovna v období silných mrazů? Pak se počítá každá hodina, zvláště jsou-li v domě děti, zvířata, citlivé rostliny či nemocní senioři. Vyplácí se mít uložený kontaktní telefon na havarijní služby a ihned dát o závadě na vědomí, naštěstí se tato služba provozuje nonstop, bez ohledu na dny pracovního volna a klidu.
Když se z bytu stává rybník
Byt se může proměnit v malý rybník prakticky kdykoli, pokud je ve vodovodním rozvodu větší trhlina, a tou dobou jsme zrovna někde na cestách mimo domov. Voda se pak velmi rychle může dostat i k sousedům pod námi a může u některých typů zdiva způsobit doslova katastrofu. Proto vám také mnohé firmy mohou doporučit namontovat detektor unikající vody, čímž zabráníte větším škodám, s možností rychlého operativního zásahu během několika hodin, anebo v lepším případě i v řádu minut či desítek minut.